Meritoros

Blog

02.11.2021

Infolinia dla przedsiębiorców dot. Polskiego Ładu

W czwartek (28.10.2021 r.) Senat wprowadził kilkadziesiąt poprawek do ustawy tzw. Polski Ład. Kolejnego dnia (29.10.2021 r.) Sejm ostatecznie postanowił uchwalić wszystkie wcześniej projektowane przepisy podatkowe i obecnie ustawa czeka na podpis Prezydenta. Polski Ład ma wejść w życie 1 stycznia 2022 i wprowadzić wiele zmian podatkowych, w tym między innymi: podniesienie kwoty wolnej od podatku, podniesienie progu podatkowego oraz brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku.

 

 

W związku z bardzo szybkim tempem wprowadzenia w życie ustawy, a co za tym idzie wielu zmian podatkowych, Ministerstwo zdecydowało się na utworzenie specjalnej infolinii dla przedsiębiorców dot. Polskiego Ładu. Wsparcie ma być oferowane w formie rozmowy telefonicznej z konsultantem, rozmowy na livechat oraz całodobowego dostępu do kontaktu z wirtualnym asystentem.

 

 

Zgodnie z informacją wskazaną przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii „W najbliższych tygodniach powstanie infolinia, której celem będzie informowanie o rozwiązaniach zawartych w ustawach wchodzących w skład rządowego programu Polski Ład”

Należymy do klubu gazel biznesu!